Czy odzyskiwanie złota się opłaca?


Czy odzyskiwanie złota się opłaca? Informacje

Skąd się bierze złoto?

Pytanie niby retoryczne – oczywiście, że z kopalni złota. Jednak z roku na rok zasoby złota na świecie są coraz mniejsze. Zwiększa się natomiast popyt na złoto. Specjaliści szacują, że odzyskiwanie złota stanowi około 30% światowej produkcji złota. Najpopularniejsze zastosowanie złota to biżuteria, monety i sztaby czyli tak zwane złoto inwestycyjne, różnego rodzaju luksusowe przedmioty  – złote oprawki do okularów, złote wieczne pióra i pozłacane sztućce. Złoto znajduje również zastosowanie w elektronice (stopniowo w coraz mniejszych ilościach) w stomatologii, w medycynie estetycznej a nawet w konstrukcjach sztucznych satelitów. Niepotrzebne bądź zniszczone przedmioty z mniejszą lub większą zawartością złota stanowią cenny złom, pod warunkiem, że koszt odzyskania złota nie przekroczy kosztu tej zaawansowanej technicznie i bardzo trudnej czynności.

Kto zajmuje się odzyskiwaniem złota?

W internecie można znaleźć różne „cudowne” metody na odzyskiwanie złota z różnych przedmiotów, a nawet służące do tego zestawy odczynników chemicznych. Można te metody rozpatrywać jedynie w aspekcie zabawy. Po pierwsze odzyskiwanie złota w warunkach domowych nie będzie opłacalne, po drugie jest nielegalne. Odzyskiwaniem złota może zająć się wyłącznie specjalistyczna firma, taka jak artar.com.pl wyposażona w profesjonalne urządzenia a także w odpowiednie zezwolenia i licencje. Do określania zawartości złota w wyrobach służą spektrometry. Po wykonaniu badania tą aparaturą artar.com.pl może dokonać wstępnej wyceny złota w wyrobie i określić opłacalność odzyskania złota. Nowoczesny spektrometr w ciągu kilku sekund podaje skład pierwiastków stopu bez żadnej mechanicznej ingerencji w jego strukturę. Do przetopu złota służą specjalne piece indukcyjne pozwalające uzyskać złoto najwyższej próby.

Co można uzykać z przedmiotów zawierających złoto?

Tak zwany złoty złom nie jest zbyt cenny. Również granulat złoty, który można uzyskać po odzyskiwaniu złota dla przeciętnego człowieka nie ma zbyt wielkiej wartości – służy przede wszystkim do wykonywania produktów jubilerskich. Decydując się na odzyskiwanie złota przez artar.com.pl można z odzyskanego złota wykonać złotą sztabkę. Minimalny wkład wynosi w takim wypadku 100g złota. Gotową sztabkę można oddać do Urzędu Probierczego w Warszawie, gdzie zostanie wybite oznaczenie próby. W ten sposób z niepotrzebnych przedmiotów można wykonać pełnowartościową, inwestycyjną sztabkę złota. W tej formie złoto jest najcenniejsze i ważne najłatwiej zbywalne. Stanowi doskonałą, stabilną, długoterminową inwestycję.

undefined

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%


Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…