Krótkowzroczność – na czym polega i jak sobie z nią poradzić?


Krótkowzroczność – na czym polega i jak sobie z nią poradzić? Informacje

Problemy ze wzrokiem ma coraz więcej osób. Najpowszechniej w społeczeństwach na całym świecie od wielu lat występuje krótkowzroczność. To wada, która często bywa nabyta, ale możemy się też z nią po prostu urodzić lub mieć bardzo duże predyspozycje do jej odziedziczenia. W tym wypadku ujawni się ona dopiero w dalekiej przyszłości.

Na czym polega krótkowzroczność?

            Najprościej ujmując krótkowzroczność nazywana też miopią powoduje iż wyraźniej widzimy przedmioty znajdujące się bliżej nas, ale te w oddali są rozmazane i tracące ostrość. Jest to wada spowodowana sytuacją, w której moc naszej rogówki jest za duża w stosunku do rozmiaru naszej gałki ocznej. Oznacza to, że ostry obraz tworzony jest poza siatkówką naszego oka, a my właśnie z tego powodu widzimy obiekty jako rozmyte. Najczęściej miopia dotyka dzieci oraz osób w wieku dojrzewania, choć problem ten może pojawić się teoretycznie w każdym wieku. Istotne jest również dziedziczenie – częściej krótkowzroczność pojawia się u osób, których przynajmniej jeden rodzic cierpiał na tę wadę. Istnieją również dowody wskazujące, iż długotrwałe wpatrywanie się w obiekty blisko nas (książki, smartfon) może przyczyniać się do powstania tej wady wzroku.

Jak można korygować krótkowzroczność?

            Oczywiście dziś korygowanie takich wad wzroku nie jest niczym zbyt skomplikowanym. Do dyspozycji mamy przynajmniej kilka prostych metod. To przede wszystkim okulary, które przynoszą doskonały skutek w przypadku tej wady. Dzisiejsze szkła są wykonywane w sposób niesamowicie dbały, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, nierzadko dostosowane są do konkretnej wady w konkretnym oku, bowiem warto wspomnieć, że często wada ta nie jest symetryczna. Dzięki temu możemy uzyskać niesamowicie wyraźny obraz praktycznie od ręki.

            Również soczewki kontaktowe są obecnie powszechni wykorzystywane w korekcji tego typu wad wzroku. Przez wiele osób to właśnie soczewki są uznawane za najdoskonalszy sposób korekcji wzroku. Ich wybór również jest obecnie bardzo szeroki – mamy do wyboru ich wersje jednodniowe, tygodniowe, dwutygodniowe, a nawet miesięczne.

Operacje na krótkowzroczność – wskazania

            Krótkowzroczność leczyć można również operacyjnie. W [profesjonalnych klinikach otrzymamy możliwość skorzystania z takich zabiegów za pomocą sprzętu różnej generacji. Ceny wahają się od około dwóch do kilkunastu tysięcy złotych za zabieg. Co bardzo ważne w wielu przypadkach przynoszą one trwały efekt, który w zdecydowanej większości przypadków będzie zadowalający. Operacje takie są również bardzo bezpieczne.

Autor tekstu: mojepierwszesoczewki.pl

 

undefined

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%


Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…