Czy możliwe jest samodzielne naprawienie rozrusznika w ciągniku?


Czy możliwe jest samodzielne naprawienie rozrusznika w ciągniku? Bez kategorii

Ciągnik Ursus C-360 to jedna z najpopularniejszych maszyn rolniczych, która doskonale sprawdza się na małych i średnich gospodarstwach. Rolnicy cenią sobie ten model ze względu na niskie koszty utrzymania, dużą moc i małą awaryjność. Niestety nawet w najlepszych maszynach zdarzają się usterki, których główną przyczyną jest zużycie materiałów. Jakie są najczęstsze awarie w Ursusie C-360? Jak dbać o silnik Ursusa?

Ursus C-360 – najczęstsze awarie

Ciągnik Ursus C-360 charakteryzuje się niską awaryjnością, co sprawiło, że jest tak często i chętnie wybierany do różnych prac w polu. Jednak są części, które dość szybko ulegają zużyciu i wymagają naprawy lub wymiany. Najczęściej dotyczy to rozrusznika, co objawia się brakiem możliwości uruchomienia silnika – następuje charakterystyczny stuk, po którym nic się nie dzieje. Problematyczna może być również skrzynia biegów, które wyskakują lub się blokują, jednak ich wymiana skutecznie eliminuje problem. Jakie jeszcze problemy mogą wystąpić podczas użytkowania Ursusa C-360?

  • Korozja układu chłodzenia – najczęściej występuje, gdy używa się wody do chłodnicy, a nie płynu chłodniczego.

  • Usterka uszczelek głowicy – powoduje spadek mocy i większe zużycie paliwa. Charakterystycznym objawem są przedmuchy pod głowicą.

  • Awaria rozrządu – charakterystyczna jest głośniejsza praca, a przyczyną może być luz na osi koła lub usterką kół zębatych.

  • Awaria układu paliwowego – przyczyną jest zapowietrzenie, które wynika z nieszczelnych przewodów lub niesprawną pompką zasilającą bądź wtryskową.

Jak dbać o ciągnik Ursus C-360?

Chcąc, aby ciągnik długo posłużył, trzeba o niego odpowiednio dbać. Podstawą jest oczywiście regularna wymiana oleju, filtra paliwa, filtra oleju i powietrza, co należy robić co najmniej raz w roku, używając wysokiej jakości komponentów. Bez odpowiedniego smarowania silnik nie będzie odpowiednio pracował. Przy okazji można założyć manometr, który wskaże aktualne ciśnienie w układzie olejowym, co pozwala na stałe monitorowanie jego pracy. Warto też zwrócić uwagę na jakość części używanych podczas napraw, gdyż te dobre minimalizują ryzyko kolejnej, przedwczesnej usterki. Jeśli chcemy być pewni czy zakupione części są dobrej jakości polecamy skorzystać ze sprawdzonego sklepu z rozrusznikami. Bardzo ważna jest też prawidłowa eksploatacja rozrusznika – zimą nie należy przeciążać go długotrwałą pracą, a przy trudnościach z uruchomieniem, powinno się robić kilkudziesięciosekundowe przerwy pomiędzy kolejnymi próbami.

Samodzielna naprawa rozrusznika

Jedną z większych zalet ciągnika Ursus C-360 jest jego prosta budowa, co oznacza, że wiele napraw można przeprowadzić samodzielnie. Tak też jest w przypadku rozrusznika, który można w posty sposób przywrócić do życia, kupując zestaw naprawczy do rozrusznika. AlterStar, który oferuje nowy rozrusznik do ciągnika Ursus C-360 lub właśnie zestaw naprawczy do Ursus C-360. Co ważne, firma sprzedaje tylko części znanych marek, które wyróżniają się wysoką jakością, a dodatkowo zapewnia klientom fachowe doradztwo.

 


Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%


Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…