Krótkowzroczność – choroba, z którą można żyć komfortowo


Krótkowzroczność – choroba, z którą można żyć komfortowo Bez kategorii

Niestety pomimo wielu starań, nadal wiele osób cierpi na schorzenia wzroku. Dzisiejsza medycyna jednak jest w stanie zaproponować ciekawe metody leczenia oraz diagnostyki, pozwalające na znacznie skuteczniejsze działanie w obliczu pojawiających się pierwszych problemów z widzeniem. Jednym z częściej występujących schorzeń oczu jest krótkowzroczność.

Czym jest krótkowzroczność i skąd się bierze?

Krótkowzroczność to najpowszechniej występujące schorzenie wzroku na świecie. Cierpieć na nie może nawet co trzecia osoba na naszej planecie. Inna nazwa tej wady wzroku to miopia. Bliskowzroczność polega na dobrym widzeniu przedmiotów, które znajdują się blisko nas, ale jednocześnie słabym widzeniu tych w oddali. Zdają się być one zamazane, niewyraźne, często musimy wytężać wzrok, by rozpoznać daną rzecz. Często pierwsze objawy nam umykają i zazwyczaj do lekarza zgłaszamy się, gdy wada wzroku zaczyna nam doskwierać w codzienności.

Problem często ma zaburzenie genetyczne. Bardzo często choroba ta swoje pierwsze oznaki daje we wczesnym dzieciństwie. Dlatego tak istotne jest obserwowanie swoich dzieci i regularne badania wzroku u okulisty. Inną przyczyną jest brak dbałości o nasze oczy. Długotrwałe wytężanie wzroku, patrzenie w jeden punkt, używanie w nadmiarze ekranów komputera, smartfona czy tabletu, też zwiększają nasze szanse na stanie się krótkowidzem.

Krótkowzroczność – leczenie miopii

Krótkowzroczność możemy dość skuteczni leczyć. Jej korygowanie możliwe jest dzięki stosowaniu szkieł kontaktowych lub tradycyjnych okularów. Dzisiejszy rynek medyczny oferuje nam nie tylko pogłębione możliwości diagnostyczne praktycznie na każdym kroku, ale również wiele rozwiązań optycznych, takich jak jakościowe szkła lub też doskonałej klasy soczewki kontaktowe. Oba te rozwiązanie pomagają w korygowaniu krótkowzroczności i sprawiają, że znacznie lepiej możemy funkcjonować na co dzień. Zastanawiasz się czy wybrać soczewki czy okulary? Kompendium wiedzy i wiele cennych porad znajdziesz na coopervision.pl.

Zabieg chirurgiczny to kolejne rozwiązanie stosowane w leczeniu krótkowzroczności. Lata rozwoju chirurgii pozwoliły na stworzenie metod o wiele bezpieczniejszych, aniżeli te, które były dostępne kilkadziesiąt lat temu. Dziś takie zabiegi są raczej bezpieczne i niezwykle skuteczne. Nie możemy liczyć raczej na refundację zabiegu, ale to inwestycja w nas samych, bowiem efekty bywają oszałamiające. Najważniejsze, że dziś posiadamy tak szerokie spektrum możliwości radzenia sobie z tym schorzeniem i w większości przypadków możemy poprawić jakość życia.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%


Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…