Co słychać w Warszawie? Te imprezy muzyczne warto sprawdzić


Co słychać w Warszawie? Te imprezy muzyczne warto sprawdzić Lifestyle

Co słychać w Warszawie? Te imprezy muzyczne warto sprawdzić

Stolica niezmiennie jest miejscem najciekawszych wydarzeń muzycznych w Polsce, tworzonych z myślą o fanach z różnych biegunów. Fani jazzu mogą spędzić końcówkę lata na plenerowych koncertach na Starówce, a miłośnicy rapu w klubie Lunapark, gdzie gwiazdy gatunku będą występować w każdy czwartek aż do września. Na dokładkę proponujemy muzyczną podróż do Islandii z wszechstronnie uzdolnionym Ragnarem Ólafssonem.

Młodzi-zdolni w Lunaparku

Warszawski klub Lunapark tego lata zaprasza na cykl koncertów z serii Ring Ring. Na scenie przy Wale Miedzeszyńskim 407 przez całe lato występować będą młode gwiazdy polskiej muzyki, przede wszystkim rapu. 13 sierpnia w Lunaparku pojawi się Młody Dzban z Wrocławia, uważany za jedną z najbardziej obiecujących, początkujących gwiazd gatunku w Polsce. Z kolei 28 sierpnia klubową publiczność rozgrzeje RAU, warszawski traper i producent mający na koncie współprace z takimi artystami ja Ten Typ Mes czy Natalia Nykiel. 20 sierpnia scenę klubu Lunapark zajmą twórcy grupy KAMP!, urozmaicając rapowy lineup muzyką elektroniczną najwyższej próby. Kolejnym gościem cyklu Ring Ring będzie świetnie znany fanom rapowej alternatywy Piernikowski, który pojawi się w Lunaparku 3 września. Wszystkie koncerty z serii Ring Ring odbywają się w czwartki, a bilety na te inne imprezy w Warszawie znajdziesz na rytmy.pl

Jazz na Starówce do końca sierpnia

Fani jazzowych klimatów do końca wakacji mogą brać udział w koncertach organizowanych w ramach 26. Międzynarodowy Plenerowy Festiwalu Jazz Na Starówce. Tegoroczna edycja warszawskiej imprezy muzycznej jest wyjątkowa, ponieważ uwzględnia jedynie artystów polskich. Niezmienna pozostaje plenerowa i bezpłatna formuła wydarzenia. W tym roku na Starówce w ramach festiwalu koncertowali już między innymi Piotr Schmidt Quartet, Krzysztof Ścierański Special Band Edition czy Piotr Baron quintet. Przed nami natomiast występ Michała Urbaniaka, który zagra 15 sierpnia, koncert Marcin Wasilewski Trio & Adam Pierończyk, który odbędzie się 22 sierpnia oraz wieńczący 26. Międzynarodowy Plenerowy Festiwalu Jazz Na Starówce występ Leszek Możdżer Polish Trio. Wszystkie koncerty odbędą się w podanych dniach na Rynku Starego Miasta o godzinie 19:00.

Islandzki multiinstrumentalista w Warszawie

Łatkom gatunkowym wymyka się natomiast Ragnar Ólafsson – muzyk, multiinstrumentalista i kompozytor z Islandii. W ciągu swojej kariery współpracował z kilkoma zespołami, z którymi grał między innymi muzykę operową, jazz, pop czy metal. Stosunkowo najdłuższy, artystyczny związek łączył go z popową grupą Árstíðir, z którą wydał 6 studyjnych albumów. Obecnie Ragnar angażuje się w metalowy projekt Sólstafir, ale jako wykonawca solowy poszedł zupełnie inną drogą artystyczną. 1 września na scenie warszawskiego klubu Karrot będzie można go usłyszeć w wydaniu folkowym z nutą country, a ten koncert bez wątpienia uznać można za jedno z najciekawszych wydarzeń w Warszawie pod względem muzycznym.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%


Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…