Friends with benefits. Czy taki układ ma sens?


Friends with benefits. Czy taki układ ma sens? Lifestyle

Brak niezależności, konieczność dzielenia się obowiązkami i problemy wynikające z dochowaniem wierności – dla części osób takie aspekty nieodłącznie związane z tradycyjnym modelem związku są nie do przyjęcia. Nic zatem dziwnego, że wobec rozluźnienia się norm obyczajowych wielu z nas rezygnuje z tego stylu partnerstwa na rzecz nowych form. Jedną z nich jest układ typu friends with benefits. Co warto o nim wiedzieć? Na czym polega taka relacja? Kto najczęściej decyduje się na stworzenie takiej relacji i jakie korzyści wymienia jako najważniejsze powody?

 

  1. FWB. Co to jest friends with benefits?

  2. Friends with benefits. Gdzie znaleźć partnera?

  3. Friends with benefits. Korzyści i zagrożenia

FWB. Co to jest friends with benefits?

Friends with benefits to w dosłownym tłumaczeniu przyjacielski układ z „korzyściami”. Jak nietrudno się domyślić, te „korzyści” to przede wszystkim wzajemne zaspokajanie swoich fizycznych potrzeb, jednak bez wchodzenia w głębsze relacje. Niektóre osoby decydujące się na ten typ relacji z góry ustalają granice łączącego ich z partnerem związku. Wśród takich zasad wymienić można między innymi nieingerowanie w życie osobiste drugiej osoby lub nieangażowanie się emocjonalne. Z drugiej strony należy jednak zauważyć, że układy friends with benefits często po jakimś czasie przekształcają się w zwykłe, udane związki.

 

Friends with benefits. Gdzie znaleźć partnera?

Na to pytanie można odpowiedzieć tak, jak na to dotyczące szukania partnera do tradycyjnego związku: wszędzie. Szczególnie wiele osób w tym celu wykorzystuje portale randkowe. Jest to tym łatwiejsze, że wiele aplikacji jest ukierunkowanych właśnie na tego typu układy i logują się tam użytkownicy poszukujący przede wszystkim niezobowiązujących znajomości. Jako przykłady takich serwisów oraz aplikacji wymienić można zwłaszcza ashleymadison.com, Tinder oraz Badoo. Pamiętajmy jednak, że wśród użytkowników dwóch ostatnich są także osoby, którym zależy na zbudowaniu trwałego związku.

 

Friends with benefits. Korzyści i zagrożenia

Najważniejszą zaletą relacji typu friends with benefits jest według wielu osób niezależność oraz możliwość zaspokojenia takich potrzeb jak seks czy wspólne wyjścia. Nie zapominajmy przy tym, że takie związki związane są także z pewnymi zagrożeniami. Najważniejsze to chyba ryzyko zaangażowania się jednego partnera przy braku odwzajemnienia uczuć przez drugą stronę oraz wynikające z tego problemy. FWB może także okazać się niebezpieczne, jeśli jeden lub oboje partnerów podejdą do niego nieodpowiedzialnie – wówczas może skończyć się ciążą lub zarażeniem chorobą weneryczną.


Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%


Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…