Wampirzy lifting – czym jest, komu się go poleca, efekty


Wampirzy lifting – czym jest, komu się go poleca, efekty Informacje

Wampirzy lifting jest zabiegiem regeneracyjnym, w czasie którego pacjentowi wstrzykuje się jego własną krew, a w zasadzie osocze bogatopłytkowe. Stosuje się go głównie w celu wypełnienia zmarszczek. Zabieg stanowi świetną alternatywę dla tradycyjnego botoksu, na który wiele osób nie chce się decydować.
Na początek warto zaznaczyć, czym jest osocze bogatopłytkowe. Jest ono krwiopochodnym preparatem pozyskiwanym z własnej krwi pacjenta, który zawiera mnóstwo komórek i czynników wzrostu, w tym peptydów pobudzających inne komórki do procesów podziału oraz do odnowy biologicznej tkanki skórnej.
Wampirzy lifting – dla kogo?

Wypełniane zmarszczek przy pomocy wampirzego liftingu poleca się przede wszystkim osobom, których skóra potrzebuje odbudowy i biostymulacji. Co ciekawe, jest to doskonały zabieg przeciwzmarszczkowy dla alergików uczulonych między innymi na preparaty służące do wypełniania zmarszczek. Jest to spowodowane faktem, iż własna krew stanowi preparat biologicznie obojętny.
Jak wygląda wampirzy lifting?

Przed wykonaniem zabiegu pobiera się od pacjentki kilkumililitrową próbkę krwi, która następnie zostaje poddana odwirowaniu. W ten sposób dochodzi do oddzielenia czerwonych krwinek od osocza bogatopłytkowego. Ta ostatnia substancja mieszana jest ze specjalistycznym czynnikiem – chlorkiem wapnia lub trombiną – który ma za zadanie aktywować płytki krwi do produkowania cytokinin, czyli białek stymulujących wzrastanie komórek. (https://drparadowska.pl/zabiegi/mezoterapia-osoczem-bogatoplytkowym/)
W trakcie zabiegu ma miejsce kilka procesów: stymulacja macierzystych komórek do namnażania, pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu, a także tworzenie nowych naczyń krwionośnych.
Wampirzy lifting – efekty

Zabieg wampirzego liftingu pozwala m.in. na wypełnienie zmarszczek w okolicy policzków, czoła, okolic nosowo-wargowych, szyi, dekoltu, skóry wokół oczu oraz dłoni. Poza tym jest to doskonały sposób na zahamowanie procesu łysienia, a nawet odwrócenia tego procesu poprzez stymulowanie odrastania włosów.
Dzięki wampirzemu liftingowi skóra staje się znacznie bardziej jędrna i elastyczna, poprawione zostaje jej ukrwienie, a zmarszczki i fałdy zostają wygładzone. Ponadto umożliwia to szybsze gojenie się różnego rodzaju ran. Warto dodać, że efekt tego zabiegu utrzymuje się do 6 miesięcy.
Jakie są przeciwwskazania do wykonywania wampirzego liftingu?

Przeciwwskazaniem jest przede wszystkim ciąża oraz okres karmienia piersią, a także wszelkie choroby krwi, choroby nowotworowe czy przyjmowanie antykoagulantów.
Autor: https://drparadowska.pl

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%


Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…