Tatuaż na dłoni – co warto o nim wiedzieć?


 

Tatuaż to oryginalna ozdoba ciała. Pełni nie tylko funkcję ozdobną, ale również wiele mówi o człowieku, jego poglądach i charakterze. Tatuaż można wykonać na dowolnej części ciała, wiele osób decyduje się na tatuaż w widocznym miejscu np. na dłoni. O czym świadczy? Jakie wzory cieszą się największym powodzeniem?

Tatuaż na dłoni – co warto o nim wiedzieć?

Tatuaż na dłoni wybierają osoby odważne, pewne siebie, które chcą zademonstrować światu swoje poglądy. Dłonie są stale na widoku, ciężko je ukryć, dlatego trzeba liczyć się z tym, że rysunek będzie nieustannie widoczny. Tatuowanie dłoni jest trudne, warto pamiętać o tym, że wykonanie tatuażu na dłoni może być dosyć bolesne. W okolicach palców jest duża ilość receptorów nerwowych, na ma tkanki tłuszczowej, dlatego zabieg nie należy do najprzyjemniejszych. Minusem jest to, że tatuaż na dłoni może ścierać się szybciej niż z innych części ciała. Tatuaż można wykonać na palcach dłoni, grzebiecie, boku lub wewnątrz dłoni. Te dwa ostatnie mniej rzucają się w oczy, dlatego świetnie nadają się jako pierwsza ozdoba ciała, wybierane są również przez osoby, które z powodu pracy nie mogą pokazywać rysunków na ciele. Aby mieć pewność, że tatuaż na dłoni będzie trwały i estetyczny, warto wybrać sprawdzone studio tatuażu. 

 

Pielęgnacja tatuażu na dłoni

Rysunek na dłoni wymaga szczególnej pielęgnacji.  Należy zdawać sobie sprawę, że tatuaż prawdopodobnie będzie wymagał poprawek. Pielęgnację należy zacząć zaraz po wykonaniu rysunku. Rana, w zależności od indywidualnych predyspozycji, goi się około 3-5 tygodni. W tym okresie dłonie należy przemywać ciepłą wodą, a miejsce tatuowania smarować maścią natłuszczającą. Przydadzą się również specjalne produkty przyśpieszający gojenie, a także papierowe ręczniki do osuszania dziary. Niektórzy tatuatorzy zalecają stosowanie specjalnej folii do tatuaży, ułatwiającej proces gojenia. Po zakończeniu  gojenia rysunek należy smarować środkami do tatuaży, które będą zapobiegać blaknięciu koloru. Ważne jest również stosowanie kremów z filtrem, który ochronią skórę przed szkodliwymi promieniowaniem UV. Specjaliści radzą, aby tatuaż zrobić na mniej aktywnej dłoni, czyli osoby leworęczne powinny zdecydować się na dziarę na prawej dłoni, a praworęczne na lewej. 

Tatuaż na dłoni – popularne wzory

Na tatuaż na dłonie decydują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Liczba wzorów, które można wykonać, jest ogromna, dlatego każdy może znaleźć swój ulubiony motyw. Panie najczęściej decydują się na niewielkie wzory roślinne i kwiatowe, a także mandale i serca. Taki rysunek jest zazwyczaj delikatny i subtelny, podkreśla piękno kobiecej dłoni. Popularny jest również wzór koronki, który jest wyjątkowo zmysłowy i z powodzeniem zastępuje biżuterię. Panie wybierają również wzory imitujące pierścionki lub obrączki. Na dłoni można również wykonać tatuaż z napisami czy liczbami, symbolizującymi ważną datę np. datę ślubu czy urodziny dzieci. Panowie również lubią tatuaże na dłonie. Do najczęściej wybieranych wzorów należy czaszka, kotwica, krzyż, twarze czy dzikie zwierzęta. Tatuaże na dłoni mogą być jednokolorowe lub barwne, mroczne lub zabawne, niewielkich rozmiarów lub duże. Ważne, aby wzór dopasować do swojej osobowości. Więcej wzorów można zobaczyć tutaj tattooartist.pl/artykuly/na-czasie/tatuaz-na-dloni-czy-to-dobry-wybor/

Rysunki na dłoniach cieszą się coraz większą popularnością. Wiele z nich ma ukryte znaczenie lub przekaz, inne stanowią alternatywę do biżuterii, są piękną, trwałą ozdobą. Warto się na nie zdecydować, bo są oryginalne i przyciągają spojrzenie. 

 

 

 


Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%


Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…