Jak wybrać najlepsze buty do piłki nożnej?


Jak wybrać najlepsze buty do piłki nożnej? Bez kategorii

Każdy sport, aby był praktykowany w sposób bezpieczny i poprawny, wymaga od nas nie tylko odpowiedniego przygotowania pod względem kondycji, ale także właściwego ubioru. Piłka nożna nie jest tu wyjątkiem – od dobrej jakości butów piłkarskich i ich dopasowania do powierzchni, na której rozgrywamy mecz bardzo dużo zależy. Wybierając dobre obuwie nie tylko poprawiamy nasze możliwości jako członka zespołu, ale także zapewniamy naszym stopom i stawom odpowiednią przyczepność, zwrotność i ochronę przed urazami. Jak wybrać dobre buty piłkarskie? Czym się kierować i jakie kryteria brać pod uwagę?

 

1. Najważniejsze kryteria wyboru butów do piłki nożnej

2. Ile par powinniśmy mieć i dlaczego tyle?

3. Gdzie kupić?

 

Najważniejsze kryteria wyboru butów do piłki nożnej

W piłkę możemy grać w różnych warunkach oraz – co ważne – na wielu różnych powierzchniach. Najczęstszym wariantem są treningi na hali przeplatane z tymi na trawie. To oznacza, że mamy do czynienia z dwoma zupełnie różnymi nawierzchniami, na których nasze stopy potrzebują innego wsparcia podczas rozgrywki. Buty piłkarskie dobrane względem miejsca, w którym trenujemy ma również duże znaczenie ze względu na precyzję podań oraz ochronę stawu skokowego przed urazami – jeżeli gramy w korkach na hali, niepotrzebnie zwiększamy ryzyko kontuzji, a przede wszystkim jest nam po prostu niewygodnie.

 

Ile par powinniśmy mieć i dlaczego tyle?

Ilość par powinna zależeć od tego, w jakich warunkach trenujemy. Zwykle oznacza to, że potrzebne nam są co najmniej dwa rodzaje obuwia: takie do gry na trawie oraz takie, które nada się na halę sportową. W pierwszym przypadku najpopularniejszym wyborem są tzw. lanki, czyli buty przeznaczone do gry na naturalnym boisku trawiastym, których dobrym przykładem może być seria Nike Magista. W przypadku nawierzchni sztucznej dobrze jest rozejrzeć się za turfami, które zapewnią nam lepszą amortyzację i przyczepność na tym rodzaju podłoża. Z kolei gdy poszukujemy obuwia na halę, idealnie sprawdzą się halówki: buty o płaskiej, gumowej lub gumowo-piankowej podeszwie, dzięki której nie będziemy ślizgać się po parkiecie.

 

Gdzie kupić?

Buty do piłki nożnej możemy kupić w każdym dobrym sklepie, zarówno stacjonarnie, jak i przez internet. W przypadku tej drugiej opcji warto zadbać o sprawdzenie, czy wybrany sklep piłkarski miał dobrą opinię wśród osób, które już zrobiły zakupy za jego pośrednictwem. W tym celu możemy popytać znajomych, osoby trenujące razem z nami lub po prostu przeszukać internet w poszukiwaniu opinii.

undefined

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%


Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…