HODL Bitcoin co to znaczy, czym jest? – znaczenie HODLowania


HODL Bitcoin co to znaczy, czym jest? - znaczenie HODLowania Lifestyle

Każdy początkujący w świecie kryptowalut nie raz spotkał się ze słowem HODL, ale co ono właściwie znaczy? Skąd się wzięło? Poniższy artykuł wyjaśni sprawę dogłębnie.

Rynek kryptowalut jest aktualnie rynkiem o największych wahaniach przez co jest niezwykle ryzykowny. Niezwykły wzrost wartości Bitcoina w stosunku do dolara amerykańskiego spowodował ogromne zainteresowanie wśród ludzi, którzy wcześniej zupełnie nie interesowali się inwestowaniem na giełdzie czy w ogóle finansami. Inwestowanie w kryptowaluty w praktyce niczym nie różni się od inwestowania w waluty klasyczne (flat). Nowicjusze wymyślają coraz to nowsze strategie inwestycyjne, a niektórzy inwestując pieniądze na życie i myśląc, ze Bitcoin będzie rósł bez przerwy nie wytrzymują psychicznie i tak mniej więcej powstało słowo HODL.

HODL czy też HODLowanie to nic innego jak przekształcenie angielskiego słowa hold, które brzmi w tłumaczeniu jako TRZYMAĆ. Chodzi w tej kwestii o można by to nazwać „strategię inwestycyjną” w myśl której trzymamy Bitcoina czy inną kryptowalutę do momentu, aż osiągnie ona wyższy poziom niż cena po której ją kupiliśmy. Sprawa komplikuje się kiedy kupiliśmy na tak zwanej górce, gdyż musi wystąpić nowe All Time High (ATH) czyli nowy szczyt. Ujęliśmy określenie strategia inwestycyjna w cudzysłowie gdyż nie ma głupszej strategii i niewiele ma to wspólnego z inwestowaniem. Ale zapytacie po co w takim razie nie mówić po prostu HOLD zamiast jakiegoś dziwnego HODL?

HODL Bitcoin co to znaczy, czym jest? - znaczenie HODLowania Lifestyle

W 2013 roku cena Bitcoina po raz pierwszy w historii przekroczyła 1000 dolarów po czym nastąpiła głęboka 50 procentowa korekta, która sprowadziła wartość BTC do poziomu 530 dolarów. Oczywiście początkujący inwestorzy stracili swoje pieniądze sprzedając w najgorszych możliwych momentach wyprzedając wszystko co mieli w dołku. Inaczej zrobił z kolei jeden z użytkowników najpopularniejszego forum o Bitcoinie o nicku GameKyuubi, który to podbił serca innych forumowiczów tym, że pod wpływem alkoholu (dokładniej whisky) założył on na tym forum zabawny post „I AM HODLING” w którym to przyznał się, że nie ma pojęcia o giełdzie, nie zna sygnałów wyjścia z rynku dlatego też przetrzyma BTC tak długo aż odrobi on straty. Co ciekawe aby kurs BTC ponownie przebił poziom 1000 dolarów trzeba było czekać aż 4 lata!!

Zabawna pomyłka w słowie „HOLD” tak przypadła do gustu wszystkim użytkownikom, że przyjęto ją w świecie kryptowalut i od tej pory każdą inwestycję długoterminową bądź też trzymanie kryptowaluty do czasu odrobienia jej strat nazywamy HODLOWANIEM.

Poniżej prezentujemy zabawny wątek z forum, który możecie znaleźć w całości pod tym linkiem.

HODL Bitcoin co to znaczy, czym jest? - znaczenie HODLowania Lifestyle

Zasady poprawnego HODLowania:

Po pierwsze prawdziwy hodler powinien grać za pieniądze swoje, które może stracić. Największym błędem jest granie za pieniądze pożyczone zwłaszcza na wysoki procent. Po drugie należy zwracać uwagę na poziomy przy jakich kupuje się kryptowaluty. Mawia się „Nic nie trwa wiecznie”, podobnie jest na rynku, po szybkich wzrostach musi nastąpić korekta co wynika z czystej matematyki jak i psychologii. Gdyby jakieś dobro rosło nieustannie w tempie dwu cyfrowym procent składany sprawił by, że cena wzrosłaby do niemożliwych poziomów! Po trzecie polecamy zakup „małą łyżeczką powoli bo dużą można się zakrztusić”, lepiej kupić mniej kryptowaluty w jednym momemencie, dzięki temu w razie spadku będziemy mogli uśrednić jej poziom.

Oczywiście nikomu nie życzymy aby musiał kiedykolwiek HODLować!

Leave your vote

-1 points
Upvote Downvote

Total votes: 1

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 1

Downvotes percentage: 100.000000%


Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…