Gdy nie dostał pracy…


Gdy nie dostał pracy... Obrazki

Bezrobotny mężczyzna szukał pracy i postanowił aplikować na stanowisko sprzątacza w firmie farmaceutycznej. Spełniał wszystkie kryteria by dostać pracę. Po krótkim spotkaniu rekrutacyjnym osoba pracująca w kadrach firmy farmaceutycznej poprosiła mężczyznę by podał swój adres poczty elektronicznej w celu przesłania niezbędnych dokumentów.

Mężczyzna odpowiedział: „Nie mam ani komputera ani konta poczty elektronicznej”

Osoba z kadr powiedziała: „Niestety, bez adresu e-mail nie możemy dokończyć procesu rekrutacji i nie możemy panu dać pracy”.

Mężczyzna opuścił budynek. W portfelu miał tylko 20 złotych. Wtedy wpadł mu do głowy pewien pomysł gdy przechodził obok supermarketu. Kupił 10 kg jabłek i zaczął chodzić od drzwi do drzwi i je sprzedawać. W ten sposób po godzinie miał prawie 50zł. Kupił następne jabłka i do wieczora zarobił 200 zł, tylko dzięki swojej pomysłowości.

Następnego dnia postanowił powtórzyć sprzedawanie jabłek. Chodząc od domu do domu rozmawiał z ludźmi, którzy podpowiadali mu kolejne pomysły na produkty, których potrzebują. W końcu kupił rower by szybciej się przemieszczać, a następnie mały samochód dostawczy. Po 5 latach posiadał już kilka własnych dużych sklepów.

Wtedy postanowił zadbać o bezpieczeństwo finansowe swojej rodziny i udał się do doradcy finansowego. Razem ustalili plan inwestycyjny na najbliższe lata. Doradca finansowy poprosił mężczyznę by ten podał mu adres email, na który może wysłać ustaloną ofertę.

Wtedy mężczyzna powiedział, że nie ma komputera i adresu email.

Doradca finansowy nie posiadał się ze zdziwienia: „Zbudował pan tak dużą firmę, a nie posiada pan komputera? Czy wie pan co pan mógł osiągnąć mają komputer i adres email?”

Mężczyzna odpowiedział: „Wiem, byłbym sprzątaczem w firmie farmaceutycznej”

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%


Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…